Zaměstnávání osob se zdravotním handicapem

Zaměstnávání osob se zdravotním handicapem

Budujeme důvěrné prostředí, kde se mohou realizovat lidé s tělesným, mentálním nebo duševním handicapem.

Jedná se zejména o tyto pracovní pozice: švadlena, pracovník expedice, administrativa, pomocné a úklidové práce.

Máme statut sociálního podniku a letitou zkušenost s přímou prácí s lidmi se zdravotním postižením.

Naším cílem je dát příležitost lidem s tělesným, mentálním a psychickým handicapem pracovat a realizovat se v šicí dílně a následně v rámci vyučování šití jako lektoři či asistenti výuky.

 

PORADENSTVÍ

Nabízíme poradenství a podporu kvality života osob s handicapem.

Máme zkušenosti s řešením situací, které přináší zdravotní znevýhodnění.

Víme, že každý potřebujeme uplatnění, realizaci, kontakt, uznání, pocit užitečnosti a možnost se rozvíjet.

Rádi Vás podpoříme.

 

NÁHRADNÍ PLNĚNÍ

Prostřednictvím nákupu zboží a služeb od naší firmy, která zaměstnává více než 50% osob se změněnou pracovní schopností, můžete snižovat výši odváděných prostředků státu, získáte za své peníze zajímavé produkty a navíc podpoříte dobrou věc.

Co je náhradní plnění?

Dle zákona o zaměstnanosti, prováděcí vyhlášky a dle aktuálního dění změn promítnutých ve sbírce zákonů je každá firma s více než 25-ti zaměstnanci povinna zaměstnávat 4% zaměstnanců se změněnou pracovní schopností.

Pokud tuto podmínku nesplňuje, musí odvádět příslušné finanční prostředky do státní pokladny. Je však možné výši odváděných prostředků trvale snižovat prostřednictvím nákupu zboží a služeb od společností poskytujících tzv. „náhradní plnění“. Tuto službu mohou poskytovat společnosti zaměstnávající více než 50% osob se změněnou pracovní schopností.

 

Pokud máte jakékoliv dotazy, můžete se na nás obrátit e-mailem decoren@decoren.cz nebo nám zavolejte na telefonní číslo +420 731 948 175.